دستگاه میکسر پودر – بلندر – ریبون بلندر

دستگاه های مخلوط کن یکی از ماشین آلات پر کاربرد در صنایع مختلف است. از میکسر پودر (Ribbon Blender) به منظور مخلوط و ترکیب چند نوع پودر استفاده می شود. پره های دستگاه جوری طراح شده اند که دامنه حرکت آن تمام نقاط را پوشش داده و در زمانی کوتاه سبب مخلوط شدن یک دست مواد با درصد بالا می گردد.

دامنه کاربرد دستگاه ریبون بلندر در صنایع دارویی، غذایی، شیمیایی و … خواهد بود.

عملکرد یک دستگاه دستگاه میکسر پودر به صورت ساده

عملکرد یک دستگاه میکسر پودر – بلندر به صورت ساده

ویژگی های دستگاه میکسر پودر

جنس بدنه دستگاه بلندر به گونه ای انتخاب شده است که می توان آن را در تماس با آب قرار داد و به راحتی شستشو و تمیز کرد . قدرت الکتروموتور مخلوط کن بستگی به حجم مخزن بلندر دارد. هر چقدر مخزن بزرگتری انتخاب شود طبیعتا قدرت موتور انتخابی نیز افزایش می یابد.

میکسر پودر و دستگاه اسکرو

میکسر پودر و دستگاه اسکرو

انواع ریبون بلندر

دستگاه میکسر پودر - بلندر

ریبون بلندر

ماشین میکسر پودر با نام تجاری و صنعتی ریبون بلندر (Ribbon Blenders) قابلیت ترکیب چند نوع محصول پودری به صورت یکنواخت را دارد . پره هایی که به روی شافت دستگاه تعبیه شده است دارای گردش خلاف یکدیگر هستند که این مکانیسم سبب بهبود ترکیب مواد می شود.

رنگ و جنس بدنه ، حجم مخزن و قدرت موتور دستگاه بنا به درخواست مصرف کننده قابل تغییر است . تمامی قطعات برقی استفاده شده در این ماشین از مارک کره ای و معتبر انتخاب شده است .

ویژِگی بلندر

> جزئیات دستگاه ریبون بلندر

ریبون بلندر اسانس پاش

ریبون بلندر اسانس پاش

سیستم اسانس پاش به عنوان یک قابلیت اضافه امکان نصب روی تمامی دستگاه های ریبون بلندر و میکسر پودر پارسا صنعت را دارد.

کارکرد دستگاه بلندر اسانس پاش به این صورت است که اسانس در مخزنی ریخته می شود و  از طریق پمپ و نازل ها به تمامی نقاط مخزن دستگاه انتقال می یابد تا اسانس به طور کامل و یکنواخت به خورد ترکیبات برود. با این کار ضمن اضافه شده مواد، پودرها نیز به صورت یک دست با یکدیگر ترکیب می شوند .

> جزئیات دستگاه ریبون بلندر اسانس پاش

ریبون بلندر دو جداره

ریبون بلندر دو جداره

بدنه این نوع از دستگاه ریبون بلندر به صورت دو جداره تولید شده است. دو جداره بودن بدنه دستگاه به این منظور تعبیه شده است که برخی مواقع بعضی از پودرها برای بهتر ترکیب شدن نیاز است به درجه حرارت خاصی برسند. حالا با عبور روغن و یا آب از بین این دو جداره می توان در هنگام میکس درجه حرارت را تغییر داد .

جداره دوم مخزن کاملا به وسیله پشم سنگ عایق گردیده . وجود دمپر در قسمت خروجی مخزن سبب سهولت خروج مواد شده است .

> جزئیات دستگاه ریبون بلندر دو جداره

.