دستگاه بوجاری غلات

بوجاری غلات
برای تمیز و پاکسازی غلات و گندم و جو سایر محصولات این چنینی نیاز به دستگاه بوجاری است . در قدیم بوجاری کردن به روش سنتی و با کمک دست و جداسازی توسط باد انجام می گرفت اما امروزه با افزایش جمعیت و نیاز روز افزون به تولید بالا انجام این کار به روش قدیمی و سنتی شدنی نخواهد بود. ضمن اینکه با روش سنتی تمامی ناخالصی ها جدا نمی شود و خود این اضافات سبب از بین رفتن درصد زیادی از محصول اصلی خواهد شد.

دستگاه بوجاری چیست

تمیز کردن و جدا سازی ذرات خارجی مانند ساقه ، برگ ، خاشاک و علف های هرز از محصولاتی مانند گندم، جو ، برنج و سایر غلات این چنینی را بوجاری کردن می گویند که این عملیات توسط دستگاه بوجاری غلات امکان پذیر خواهد بود.
در این دستگاه الک و صافی های مختلفی وجود دارد که بسته به اندازه مورد نیاز ما دانه ها جداسازی می شوند . وجود یک مکنده مانند فن نیز سبب کنار رفتن ناخالصی های سبک تر و اضافه های محصول خواهد شد که در محل دیگری ذخیره می شوند.

کاربرد دستگاه بوجاری غلات

این جداسازی ضمن سهولت استفاده از محصول نهایی سبب مشخص شدن درجه کیفتی محصول نیز خواهد شد . چرا که مثلا از دانه های نامرغوب گندم، آرد با درجه کیفتی پایین تری تولید می گردد. طبیعتا محصولات با کیفیت قیمت بالاتری دارند و با دستگاه بوجاری می توان محصولات خرد شده و یا با اندازه کوچک یا بزرگتر از حد را جدا کرد و محصولات را با درجه کیفتی گوناگون عرضه نمود.

امروزه دستگاه بوجاری غلات با بهترین کیفیت و کارایی کلیه اضافات گندم و جو و برنج و … را گرفته و این دانه ها را به درجات مختلف تقسیم می کند تا بتوان راحت تر درباره فروش و کاربرد آن تصمیم گرفت .

انواع دستگاه بوجاری

نیاز روز افزون به دستگاه بوجاری سبب شده تولید کنندگان این دستگاه به صورت تخصصی با توجه به نوع محصول منحصرا دستگاه بوجاری همان محصول را تولید و طراحی نمایند . هرچند اغلب غلات را می توان با دستگاه معمولی بوجاری غلات پاکسازی نمود . اما دستگاه هایی که تخصص یک نوع محصول را دارند امکانات ویژه همان دانه و غله را در خود جای داده اند.

دستگاه بوجاری گندم ، دستگاه بوجاری جو ، دستگاه بوجاری کنجد ، دستگاه بوجاری تخمه ، دستگاه بوجاری برنج و… نمونه هایی از انواع دستگاه بوجاری غلات می باشند .

 

شرکت پارسا صنعت البرز مفتخر است که کلیه دستگاه ها بوجاری اعم از دستگاه بوجاری غلات ، دستگاه بوجاری گندم ، دستگاه بوجاری حبوبات و … را با توجه به نیاز مشتری طراحی و تولید و آماده استفاده نماید .