فیلم شرینک

رول هایی که به دور محصول و کالا به کمک دستگاه شرینک پک کشیده می شوند، فیلم شرینک یا نایلون شرینک نام دارند که طیف های مختلفی از نظر جنس و ضخامت و… دارند و می توانند جلوه های بصری متفاوت و گوناگونی به کالا یا محصول تولید شده بدهند.

باید توجه کرد که رول فیلم های مصرفی دستگاه شرینک  پک با فیلم های مورد استفاده در دستگاه استرچ متفاوت است. فیلم هایی که در شیرینگ پک مورد استفاده قرار می گیرند با عبور از تونل، حرارت میبینند و به بدنه کالا و محصول میچسبند. در حالی که فیلم استرچ تنها به وسیله دست یا به کمک دستگاه استرچ دورتا دور محصول را می گیرند .

دستگاه شیرینک اتوماتیک 1 - فیلم شرینک پک
فیلم شیرینک در دستگاه شیرینک اتوماتیک

کیفیت فیلم شرینک بسیار حائز اهمیت است . چرا که ۵۰ درصد کیفیت عملیات شیرینک مرتبط به فیلم مصرفی است . پس لذا باید این رول ها از تولید کنندگان شناسنامه دار تهیه نمود.

انواع فیلم شیرینگ

فیلم شیرینگ انواع مختلفی دارد که از ضخامت، عرض و متراژهای رول گرفته تا رنگ های مختلف . مثلا فیلم های PVC شفافیت و زیبایی خوبی دارند اما استحکام و مقاومت آن ها کمتر است. معمولا از این فیلم ها در صنایع خوراکی ، آرایشی و بهداشتی استفاده می گردد. فیلم های PVC به صرفه ترین و پراستفاده ترین فیلم های شیرینک هستند . در عوض فیلم های شیرینگ Polyethylene استحکام بالاتری دارند و کمی مات تر به نظر می آیند . از فیلم های پلی اتیلن برای محصولات بزرگتر و صنعتی مانند بسته بندی کاشی ، سرامیک ، شیشه و … استفاده می شود.

نوشته مرتبط
تسمه نقاله چیست

یکی از فاکتورهای فیلم شرینک درجه کش آمدن آن است. معمولا فیلم هایی که در دستگاه لیبل شیرینک مورد استفاده قرار می گرند تا ۲۰ درصد هم کش سانی دارند. در کاربردهایی که بیش از ۲۰ درصد نیاز از است از شیرینک اسلیو ها استفاده می شود. البته به طور کلی فیلم های مورد استفاده در لیبل شیرینک و شیرینک اسلیو متفاوت هستند ، چرا که رول این فیلم ها دارای طرح های متنوعی هستند و حتی دستگاه لیبل اسلیو طرح مد نظر ما را روی آن به صورت ۳۶۰ درجه ای چاپ می کند تا کالای ما از بالا به پایین در غلافی زیبا و منحصر به فرد قرار گیرد.